Nadchodzi sezon 2!

Sezon 15 (1 od wyjścia gry na model Free To Play) właśnie dobiega końca. Jest to ostatni moment na nabijanie rang i wykonywanie wyzwań sezonowych. Twórcy ogłosili już nagrody za poszczególne osiągnięte statystyki. W tym sezonie będą to malowania na karoserię. Każdy kolor malowania odpowiada kolorowi rangi, którą osiągneliśmy. Prezentują się one w następujący sposób:

Sezon pierwszy był jednym z przełomowych dla gry. Zaciekawił wielu graczy i przyniósł mnośtwo frajdy. Jednak czeka nas pełno nowości w kolejnym odświeżonym sezonie 2!

Nowa mapa, nowe tryby rozgrywki, wiele dodatków personalizacji naszych profili, a także wiele innych nowości zawita w grze już 9 grudnia. To również data przerwy technicznej i chwili wyłączenia serwerów w oczekiwaniu na nowy sezon.

Najważniejszą częścią aktualizacji niewątpliwie jest nowa mapa w neonowym motywie. Mapa wygląda świetnie i gracze z niecierpliwością czekają aż rozegrają tu swój pierwszy mecz.

Z dużym zaciekawieniem spotkały się również zapowiedzane “Player Anthemy” – krótkie utwory muzyczne rozbrzmiewające po najważniejszych zagraniach.

Zapowiedzianie są również odświeżone nagrody i rozgrywka w trybie rankingowym.

To i wiele więcej czeka na nas w grze już w środę po południu. Więcej informacji o aktualizacji można zobaczyć w zwiastunie nowego sezonu, oraz w poście na oficjalnej stronie twórców gry.

Do zobaczenia na boisku!

Tryb swobodny

Casuale” to jedna z metod grania. Są to spokojne mecze, w których pod uwagę nie są brane nasze rangi. Tryb ten jest niezwykle prosty do grania – wchodzimy do meczu w dowolnym trybie drużynowym i gramy. Nie przejmując się utratą punktów rankingowych lub statystyk możemy ćwiczyć poszczególne elementy męczy lub szlifować nasze umiejętności. Jest to również świetny tryb do zabawy z naszymi znajomymi.

Rocket League na najwyższym poziomie

W Rocket League, jak w każdej grze multiplayer online są organizowane rozgrywki pro-graczy, zwane RLCS’ami (Rocket League Championship Series). Każde takie wydarzenie to wielkie widowisko gromadzące setki fanów gry. Zawody są organizowane regularnie od 5 lat i cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Każdy RLCS jest transimotwany na platformach streamingowych takich jak Twitch, czy YouTube, a nawet ostanio w niektórych kanałach telewizyjnych.

Wiele drużyn esportowych opiera swoją działalność właśnie o grę Rocket League, a gracze z nich są znani na cały świat.

Podczas finałów emocje bardzo często sięgają zenitu, bo na szali zwycięstwa ważą się setki tysięcy dolarów, tak jak podczas już legendarnego finału sezonu 8.

Skąd pobrać grę?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia naszej przygody w Rocket League jest pobranie gry.

Gra jest darmowa, można w nią grać na tych platformach: PC (Steam, Epic Games), PS4, Xbox One, Nintendo Switch.

Początkowo Rocket League wyszedł na komputery (Steam) oraz konsolę PS4 w lipcu 2015 roku, na Xboxa One w 2016 roku, a na Switcha w 2017 roku.

Na początku gra była płatna, ale po zakupie studia Psyonix przez Epic Games, we wrześniu 2020 roku przeszła na model Free To Play. To znaczy, że jest darmowa. Na komputerach stacjonarnych grę można pobrać w Epic Games Store, a na konsolach jest do pobrania w oficjalnym sklepie z grami.

Gra zajmuje mało miejsca na dysku, więc warto ją pobrać i spróbować czy nam się podoba!

Czym jest Rocket League?

Rocket League to komputerowa gra sportowa, stworzona i wydana przez studio Psyonix w 2015 roku. Początkowo była dostępna tylko na Steamie i PlayStation 4, ale teraz można w nią grać na wszystkich konsolach i komputerach.

Gra pod względem rozgrywki przypomina piłkę nożną.. Z pewnymi różnicami. Na boisku zamiast zawodników znajdują się samochody (max. do 6 w jednym meczu). To właśnie nimi mamy za zadanie trafiać w piłkę. Celem meczu jest strzelenie jak największej ilości goli drużynie przeciwnej, przy czym broniąc swojej bramki przed atakami przeciwników. W meczu nasz samochód jest kontrolowany tylko i wyłącznie przez nas i nasze ruchy. Nie na tu żadnej losowości, więc wszystko zależy od nas.

Zasady gry są bardzo proste a sama rozgrywka to świetna zabawa. Wystarczy nam 5 minut, żeby zrozumieć na czym gra polega, za to później są to gwarantowane godziny przyjemnie spędzonego czasu.

Jan Machnik

Mam 14 lat, jestem uczniem klasy 8B, chodzę do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Moimi najbardziej nielubianymi przedmiotami szkolnymi są biologia i fizyka.

Poza szkołą najbardziej lubię spędzać czas grając w gry i słuchając muzyki.

Mój ulubiony rodzaj muzyki to EDM (Electronical Dance Music). Na słuchaniu jej spędzam kilka godzin dziennie, a moim marzeniem jest zostać znanym twórcą muzyki, takim jak Avicii, czy Martin Garrix.

Moim ulubionym twórcą obecnie jest RetroVision, a ulubioną piosenką “Say Something – Remix”

Poza słuchaniem muzyki bardzo lubię grać w gry.

Moje ulubione gry to:

• Rocket League
  • CS:GO
  • Fortnite

Moim marzeniem w Rocket League (w którego najczcęściej gram ze wszystkich gier) jest wbicie najwyższej rangi – Supersonic Legend.

Bardzo chciałbym również zagrać na największym turnieju esportowym Rocket Leauge’a – RLCS X.